Już 5 mln pasażerów w Kraków Airport

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 614 567 pasażerów. To aż o 69 tys. więcej niż przed rokiem. Odnotowano łącznie 4 600 startów i lądowań.

- Ponad jedna trzecia pasażerów więcej niż we wrześniu ubiegłego roku skorzystała z połączeń linii lotniczych Aegean oraz Jet2.com - to największa zaobserwowana dynamika wzrostu wśród ponad 20 przewoźników, którzy oferują loty z Krakowa - zaznacza Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

We wrześniu po raz pierwszy można było skorzystać z lotów do Aten oferowanych przez greckiego przewoźnika (linię lotniczą Aegean). Będą się odbywać do końca października, a wraz z nadejściem sezonu zimowego, który w lotnictwie zaczyna się w ostatni weekend października, Jet2.com otwiera kolejne połączenie - do Leeds.

24 września odnotowano rekord liczby obsłużonych w ciągu doby pasażerów w Kraków Airport - 23 931 osób (poprzedni rekord z sierpnia 2016 r. - 22 552 podróżnych). Cztery dni później, 28 września, rejsem Lufthansy z Monachium do Krakowa wylądował na krakowskim lotnisku 5-milionowy pasażer.

- Wrześniowy rekord w liczbie obsłużonych pasażerów w ciągu dnia pokazuje, że coraz więcej osób skraca czas podróży, również tej biznesowej, wybierając samolot. Dodatkowo Małopolska i Kraków są miejscem, gdzie organizowane są konferencje naukowe i biznesowe, co potwierdza awans Krakowa w rankingu ICCA, klasyfikującym atrakcyjność miast pod tym kątem - podkreśla R. Włoszek.

We wrześniu w siatce krakowskiego lotniska pojawił się kolejny nowy przewoźnik. Linia lotnicza BlueAir ogłosiła połączenie do Turynu, stolicy Piemontu, które zostanie zainaugurowane 16 grudnia. Turyn jest dziewiątą nowością w zimowej siatce połączeń Kraków Airport. Ogłoszone wcześniej nowe trasy to: Tel Awiw (LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów, Amman (Ryanair), Londyn Luton (easyJet).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..