Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przyjemne oczekiwanie na podróż z dziećmi przejdź do galerii

Czasami oczekiwanie na podróż samolotem, zwłaszcza gdy chodzi o rodziców z dziećmi, może przyprawiać i jednych, i drugich o zawrót głowy. Tymczasem Kraków Airport przoduje w udogodnieniach dla najmłodszych.

Na antresoli w terminalu w strefie ogólnodostępnej nieopodal kaplicy lotniskowej od października jest dostępna nowa atrakcja dla dzieci. - To więcej niż tradycyjny plac zabaw. Stworzyliśmy panel edukacyjny, który nawiązuje do przyszłości lotnictwa - mówi Jolanta Rokosz, kierownik działu obsługi terminalu, pomysłodawca Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

Dzieci mogą zobaczyć ściankę edukacyjną z elementami astronomii, podróży kosmicznych i lotnisk przyszłości. Chętnie będą się bawić na wieży kontroli lotów, gdzie został umieszczony alfabet lotniczy i sygnały, za pomocą których koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego porozumiewają się z pilotami. Do dyspozycji jest też luneta/kalejdoskop, makiety helikoptera czy samolotu.

W kąciku edukacyjnym jest także tzw. mapa ginącego świata, na której zostały przedstawione zagrożone wyginięciem gatunki fauny i flory oraz wskazane są przykłady produktów pochodzenia zwierzęcego, których nie wolno posiadać ze względu na postanowienia konwencji międzynarodowej o ruchu pasażerskim.

Nowe atrakcje dla najmłodszych w terminalu nawiązują do tego, co czeka dzieci i młodzież w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. CEL działa od blisko roku. Ma bardzo bogatą ofertę dla chętnych, którzy chcą poznać świat lotnictwa od kuchni. - Zapraszamy wszystkich w każdym wieku, od przedszkola aż po Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tematyka lotnicza, podana przez nasz zespół, naprawdę zainteresuje - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Zapowiada, że lotnisko wciąż będzie stawiać na kolejne inicjatywy związane z podróżami rodziców i ich dzieci, a także edukacją związaną z bezpiecznym transportem lotniczym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama