46/2019 Archiwum

Amazonki z Małopolski na Jasnej Górze przejdź do galerii

Wśród około 7 tys. kobiet, które przybyły na tegoroczne spotkanie Amazonek na Jasną Górę, były panie z Podhala i całej Małopolski.

Do Częstochowy 6 października pojechały amazonki z wielu miejscowości z południa naszego województwa, m.in. z: Frydmana, Czarnego Dunajca, Rabki, Pieniążkowic, Nowego Targu. Były też przedstawicielki z Krakowa. Razem z nimi wybrały się radna miejska Bogusława Korwin i radna powiatu Grażyna Tylka.

- Modliłyśmy się, dziękując za przezwyciężenie choroby, bo niektóre z nas przyjechały po bardzo ciężkim leczeniu i prosiłyśmy Matkę Boską Częstochowską o łaskę zdrowia na następny rok - podkreśla Ewa Palider, jedna z liderek podhalańskich amazonek.

Podhalańskie amazonki działają na swoim terenie bardzo prężnie. Dzień przed wyjazdem do Częstochowy, czyli w piątek 5 października, panie zorganizowały w Nowym Targu VII Kampanię Profilaktyki Raka Piersi przed siedzibą i wewnątrz Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas wydarzenia, w którym uczestniczyli uczniowie szkół średnich z Podhala, amazonki rozdały aż 100 bezpłatnych voucherów na badania USG piersi. Skierowania na badania sfinansowało wielu sponsorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama