Nowy numer 42/2019 Archiwum

Biblia przez internet

Dzięki platformie Orygenes+ University każdy może ukończyć online kursy poruszające zagadnienia Pisma Świętego na poziomie podstawowym, zaawansowanym i doktoranckim.

Jak podkreśla związany  Krakowem Michał Wilk, założyciel i redaktor portalu www.university.orygenes.pl, stanowi on pierwszą w Europie darmową i otwartą dla każdego platformę e-learningową z kursami z biblistyki.

- Zdarza się, że fachowa wiedza ekspertów nie jest dostępna dla wszystkich, pozostając tylko w murach uniwersyteckich. Chcemy to zmienić, gdyż bardzo często ta wiedza wiąże się z osobistymi pasjami prowadzących, co może być wyjątkowym przewodnikiem po Piśmie Świętym - tłumaczy.

Dodaje, że poprzez najnowsze modele e-learningu i technologie w prosty sposób można przybliżyć wiernym historię, kulturę i zawiłości języka dziejów, w których powstawały poszczególne księgi Pisma Świętego. - Na start użytkownicy mają do dyspozycji 52 kursy w formie około 500 godzin wykładów. Wierzymy, że głoszenie Ewangelii współczesnemu światu wymaga najwyższych standardów i takie chcemy naszym studiującym dać - zaznacza.

Wśród wykładowców portalu znaleźli się najlepsi specjaliści z archeologii, języków starożytnych i historii, ale przede wszystkim czołowi polscy bibliści, m.in. ks. prof. Mariusz Rosik, prof. Krzysztof Mielcarek, ks. dr hab. Stanisław Witkowski, o. dr Łukasz Popko OP, s. dr Judyta Pudełko czy dr Danuta Piekarz.

Z platformą e-learningową połączone są Bibliografia online Orygenes+, składająca się z około 20 tys. książek, aplikacja App Orygenes+ do studiowania tekstu Biblii w oryginale oraz społeczność 8 tys. użytkowników w mediach społecznościowych.

Wykłady na Orygenes+ University mają nie tylko przybliżać wiedzę na temat Pisma Świętego. - Są one również dopełnieniem pisanych przez nas co tydzień komentarzy do Ewangelii niedzielnej, w których zgłębiamy słowo Boże w perspektywie kulturowo-historycznej, literackiej i teologicznej - wyjaśnia M. Wilk.

Studiowanie przez portal możliwe jest w przeglądarkach webowych, na tabletach, smartfonach i innych urządzeniach online. Aplikacja Hearthis, obsługująca wykłady nagrane w mp3, dostępna jest dla użytkowników iOSa oraz Androida. Z wykładami można się również zapoznać na iTunes.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL