Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niedziela z kolorem czerwonym

Kolejny już raz wierni z parafii w Cichem-Miętustwie nie zawiedli podczas akcji oddawania krwi. 40 dawców oddało 18 litrów życiodajnego płynu.

Akcja odbywała się w niedzielę 7 października. Największa frekwencja była przed Mszami i po. - Ale pamiętajmy, że zanim chętny odda krew, musi przejść przez wywiad lekarski, wypełnia też ankiety - podkreśla dr Maria Lambrecht z Zakopanego, która dowodziła akcją w Miętustwie.

Krew mogły oddać osoby od 18. do 65. roku życia, które nie były chore ani nie były w trakcie leczenia, i które w ciągu 24 godzin nie były pod wpływem alkoholu. Akcja oddawania krwi odbywała się w salce parafialnej przy kościele w Cichem-Miętustwie. Ostatecznie zebrano 18 litrów krwi, która pochodziła od 40 dawców.

Głównym organizatorem akcji oddawania krwi w Miętustwie były Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie - oddział w Zakopanem oraz Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, a także parafia NMP Królowej Polski w Miętustwie.

Na wszystkich dawców po oddaniu krwi czekały słodkie niespodzianki. Dr Lambrecht dziękuje duchownym z Miętustwa za ugoszczenie w parafii i możliwość przeprowadzenia akcji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL