Nowy numer 29/2021 Archiwum

Niedziela z kolorem czerwonym

Kolejny już raz wierni z parafii w Cichem-Miętustwie nie zawiedli podczas akcji oddawania krwi. 40 dawców oddało 18 litrów życiodajnego płynu.

Akcja odbywała się w niedzielę 7 października. Największa frekwencja była przed Mszami i po. - Ale pamiętajmy, że zanim chętny odda krew, musi przejść przez wywiad lekarski, wypełnia też ankiety - podkreśla dr Maria Lambrecht z Zakopanego, która dowodziła akcją w Miętustwie.

Krew mogły oddać osoby od 18. do 65. roku życia, które nie były chore ani nie były w trakcie leczenia, i które w ciągu 24 godzin nie były pod wpływem alkoholu. Akcja oddawania krwi odbywała się w salce parafialnej przy kościele w Cichem-Miętustwie. Ostatecznie zebrano 18 litrów krwi, która pochodziła od 40 dawców.

Głównym organizatorem akcji oddawania krwi w Miętustwie były Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie - oddział w Zakopanem oraz Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, a także parafia NMP Królowej Polski w Miętustwie.

Na wszystkich dawców po oddaniu krwi czekały słodkie niespodzianki. Dr Lambrecht dziękuje duchownym z Miętustwa za ugoszczenie w parafii i możliwość przeprowadzenia akcji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama