Nowy numer 39/2023 Archiwum

Do kogo trafią zaproszenia na koncert Josepha Callei?

Makroconcert przygotował dla naszych Czytelników kolejne dwie podwójne wejściówki na koncert tego wspaniałego tenora.

Artysta, któremu na scenie towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, przyjedzie do Polski, a konkretnie do Krakowa, po raz pierwszy, by zaśpiewać najbardziej znane utwory muzyki klasycznej i dawnej, jakie do tej pory znalazły się na jego solowych albumach. Nie zabraknie również akcentu bożonarodzeniowego.

Joseph Calleja urodził się na Malcie w 1978 r., a śpiewać zaczął w wieku 16 lat. Jego talent operowy został natychmiast dostrzeżony, a mocną barwę głosu porównywano do barwy legendarnego króla tenorów Enrico Caruso oraz do tenorów z wcześniejszych epok, m.in. Jussiego Björlinga.

J. Calleja jest laureatem wielu nagród, m.in. Grammy Award. Ma w swoim dorobku obszerną dyskografię, zawierającą pełne opery i repertuar koncertowy, jak również 5 solowych albumów. Jego interpretacja arii Verdiego "La donna è mobile" znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "No Reservations" z 2007 roku. Artysta sam wystąpił na wielkim ekranie w hollywoodzkiej produkcji "The Immigrant", wcielając się w postać Enrico Caruso.

W ostatnich sezonach operowych J. Calleja wziął udział w wielu produkcjach, grając tytułowe postacie, m.in. Fausta w Metropolitan Opera czy Riccarda w nowej interpretacji "Verdi's Un ballo in maschera" w Royal Opera House Covent Garden w Londynie. Tylko w ubiegłym roku artysta wystąpił również w produkcjach operowych m.in. w Chicago, Salzburgu, Monachium, Berlinie oraz Nowym Jorku.

Jego krakowski koncert odbędzie się 22 grudnia o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE. Bilety można kupić na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach EMPIK.

Dla naszych Czytelników Makroconcert przygotował kolejne dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. By je dostać, należy 10 października (i tylko w ten dzień) napisać do nas na adres: krakow@gosc.pl i odpowiedzieć na pytanie: "Z którą polską artystką Joseph Calleja nagrał kilka piosenek?". Prosimy również o zawarcie w przesyłanych mailach danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) oraz oświadczeń dotyczących przetwarzania danych osobowych:

Oświadczam, że zapoznałem/łam się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media i akceptuję jego warunki. Jednocześnie wyrażam zgodę na kontakt Organizatora ze mną w celu potwierdzenia mojej zgody na podane powyżej dane kontaktowe. Pełny tekst Regulaminu dostępny jest na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Wyrażam zgodę na podanie do publicznej wiadomości mojego imienia i nazwiska w związku z udziałem w konkursie w informacji o jego wynikach na stronie internetowej krakow.gosc.pl. Wyrażam również zgodę na przetwarzanie przez Organizatora jako administratora danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu lub adresu e-mail w celu przeprowadzenia i realizacji konkursu. Jednocześnie oświadczam, że jestem świadoma/y dobrowolności podania danych oraz że zostałam/em poinformowany o prawie dostępu do treści swoich danych oraz o prawie ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawie do przenoszenia danych, prawie wniesienia sprzeciwu oraz prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także o prawie do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, w sposób, o którym mowa w Regulaminie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast