Nowy numer 16/2021 Archiwum

Otwórz serce i uwielbiaj

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 13. Edycja Festiwalu "7 x Gospel", którego częścią będą jubileuszowe 20. Warsztaty Gospel w Krakowie.

W tym roku poprowadzą je Ruth Waldron, Peter Francis i Peter Steinvig. 20 lat temu warsztaty te doprowadziły do powstania pierwszego w kraju chóru gospel - Kraków Gospel Choir - oraz sprawiły, że o muzyce tego gatunku usłyszała cała Polska.

- Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu to: "Czy pamiętasz?". Chcemy pamiętać zarówno piękne momenty, jak i te trudne z ostatnich 20 lat. Bo z obu oraz z uwielbienia i radzenia sobie z niełatwymi czasem sytuacjami, jak na przykład brakiem sal koncertowych czy też grantów, uczyliśmy się, jak ufać Panu Bogu i wspólnie z nim realizować życiowe cele - wyjaśnia Karolina Styczeń, współorganizatorka wydarzenia.

Festiwal będzie się odbywał od 11 do 21 października. Chętni mogą w nim wziąć udział w przeróżny sposób - przychodząc posłuchać koncertów lub też biorąc udział w warsztatach oraz stając się częścią festiwalowego chóru.

- Zaplanowaliśmy różne warsztaty - zarówno dla rodziców z dziećmi, dla samych najmłodszych, ale także mężczyzn i seniorów. Zapraszamy również do udziału w szkoleniach z zakresu dyrygentury czy też śpiewu a cappella oraz akompaniowania na "przeszkadzajce" - zachęca K. Styczeń.

Jak dodaje, muzyka gospel pozwala na wyjątkowe otwarcie się przed Bogiem i drugim człowiekiem. - Nie patrzymy, czy ktoś mówi po angielsku bądź czyta z nut. Chcemy pochylić się nad muzyką, która przekazuje szczególną nadzieję na przyszłość i uczy zaufania do Boga, a także sprawia, że nawet nieznajomi mogą się poczuć jak jedna wielka rodzina uwielbiająca Boga śpiewem - podkreśla.

Festiwal zwieńczy wyjątkowy koncert w kinie "Kijów.Centrum", podczas którego wystąpią uczestnicy jubileuszowych warsztatów.

Organizatorem wydarzenia jest krakowskie Stowarzyszenie "Gospel". Szczegółowe informacje o programie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na www.7xgospel.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama