Nowy numer 42/2018 Archiwum

Robię to, co kocham

Nowotarżanin, który od lat zmaga się z poważną wadą wzroku, przekonał się, że mimo ograniczeń można żyć pełnią życia. Podróże, muzyka i malowanie to jego pasja. Świat zwiedza na... rowerze.

Marcin Żarnecki podczas swoich eskapad nigdy nie zapomina o przypięciu do roweru polskiej flagi narodowej. Niedawno wrócił z szóstej już wyprawy, której celem była Chorwacja. W minione wakacje mieszkańcy tego kraju po prostu się w nim zakochali, a Marcin został gwiazdą lokalnych mediów.

24 na minusie

Z Polski jechał bocznymi drogami, a spał w namiocie. W dwa tygodnie pokonał aż 700 kilometrów! Będąc na miejscu, zwiedził m.in. Dubrownik i Zadar, a w Zagrzebiu, gdy mapę Chorwacji czytał z odległości kilku centymetrów, zagadnął go Polak, który ma szwagierkę Chorwatkę.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy