Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przemienieni

Krakowska wspólnota stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na uwielbienie, które w bazylice św. Floriana odbędzie się w sobotę 13 października.

Uwielbienie towarzyszyć będzie obchodom XVIII Dnia Papieskiego. W tym roku jego hasłem jest tytuł dramatu Jana Pawła II - "Promieniowanie ojcostwa".

O godz. 18.30 odprawiona zostanie Eucharystia, a o godz. 20 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której rozważane będzie Przemienienie Pańskie. Uczestnicy będą też mieli okazję do zastanowienia się - na podstawie Ewangelii św. Mateusza - jak Boże Ojcostwo poprzez Jezusa promieniuje na każdego z nas.

Adoracja #Przemienieni przygotowywana jest we współpracy ze wspólnotami "Chrystus w Starym Mieście" i "Chrystus w Solnym Mieście". Jak podkreśla Karolina Szabat, rzecznik krakowskiej wspólnoty FDNT, to pierwsze z systematycznych spotkań, które od tej pory będą organizowane zawsze w drugi czwartek miesiąca. Tematy kolejnych adoracji będą nawiązywać do różnych encyklik Jana Pawła II.

A jak powstała idea adoracji stypendystów? - Bardzo podobało mi się to, co robi wspólnota Chrystus w Starym Mieście, więc poprosiłam o rozmowę ich lidera - Konrada Ciempkę. A dalsza współpraca rozwinęła się sama. Razem z nimi organizujemy tylko pierwszą adorację, a w przyszłości usamodzielniamy się - zapowiada Karolina Szabat.

Pomysł spodobał się zarządowi fundacji i zyskał zielone światło do realizacji jako jedna z inicjatyw wpisująca się w program formacyjny stypendystów. Ma przede wszystkim pomóc w rozwoju duchowym, ale także być siłą w dzieleniu się dobrem.

- Wolontariat, w jaki włączają się nasi stypendyści, będzie bowiem w tym roku jeszcze bardziej rozbudowany, gdyż kolejne organizacje zgłaszają się do nas z prośbą o współpracę - dodaje Karolina Szabat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama