Nowy numer 29/2021 Archiwum

Prosimy, by On nam pomagał

- Pomimo, że mamy 15 lat i otacza nas różne towarzystwo, nie zawsze odpowiednie, nie wstydzimy się szukać u Jana Pawła II wsparcia w trudnych chwilach - mówili młodzi zebrani na Mszy św. w sanktuarium Jana Pawła II.

Dla młodzieży z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku Zdroju szczególnie ważne są słowa Jana Pawła II, by nie lękać się zaproszenia Chrystusa do własnego życia. - Trudno jest w pełni zaufać Jezusowi. Jednak widzimy, że po bierzmowaniu jest to nieco łatwiejsze - przyznaje Wiktoria. - Prosimy św. Jana Pawła II, by pomagał nam wybierać dobro i żeby wspierał nas w podejmowaniu wszystkich trudów i wyzwań - wyznała.

Mszy św. w uroczystość św. Jana Kantego przewodniczył ks. dr hab. Antoni Świerczek. Przybliżył on postacie św. Jana Kantego oraz św. Jana Pawła II. - Ci święci przemawiają do nas w umiłowaniu prawdy i człowieka. Całe życie skoncentrowali na obcowaniu ze słowem Bożym - karmili się nim, rozważali je i głosili. Pismo Święte było źródłem inspirującym ich życie i działalność - wyjaśniał. - Było dla nich najistotniejszym źródłem prawdy, którą święci przekazywali: św. Jan z Kęt jako profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, a św. Jan Paweł jako kapłan, kardynał i papież - podkreślił ks. Świerczek.

Dodał także, że święci uczą nas, że mądrość należy czerpać z ciągłego obcowania z Bogiem. Św. Jan codziennie po zakończeniu zajęć udawał się do kościoła na długą modlitwę - zawsze miał Boga w sercu i na ustach. Nie oddzielał pobożności od działań naukowych i od służby człowiekowi. Również św. Jan Paweł wiele czasu poświęcał na modlitwę i adorację w kaplicy na ul. Franciszkańskiej czy już w Watykanie.

- Wpatrując się w tych dwóch wielkich świętych, prośmy, aby wypraszali nam łaskę autentycznej wiary, która będzie potwierdzania życiem w miłości względem Boga i drugiego człowieka. Prośmy, abyśmy mieli odwagę żyć w prawdzie, tę prawdę bronić, głosić. Abyśmy byli prawdziwie Chrystusowymi świadkami w naszym codziennym życiu - zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama