Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bez odblasków ani rusz przejdź do galerii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starem Bystrem bierze udział w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Odblaskowej Szkoły. Stawką są nie tylko nagrody, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Cała społeczność szkolna w sobotę 20 października nie próżnowała i spotkała się przed swoją placówką, aby podsumować dotychczasowe przedsięwzięcia w ramach IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Odblaskowej Szkoły. W jego ramach było m.in. spotkanie z policjantem Jackiem Chrzanowskim z Komendy Policji w Czarnym Dunajcu. - Nie tylko odblaski są ważne w bezpiecznym ruchu drogowym, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Liczy się także zachowanie wszystkich pieszych, także was, drogie dzieci - podkreślał J. Chrzanowski. Policjant wyjaśniał potem najważniejsze przepisy ruchu drogowego, dotyczące zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Każda klasa przygotowała krótki występ, był nawet pokaz mody odblaskowej, były też piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Następnie cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Starem Bystrem prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich przemaszerowała głównym traktem przez swoją miejscowość, propagując hasła związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na zakończenie przyszedł czas na poczęstunek. 

Głównym celem konkursu jest promowanie wśród dzieci znajomości przepisów ruchu drogowego, konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowanie nawyków niezbędnych do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Organizatorem konkursu jest Małopolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama