Nowy numer 37/2021 Archiwum

Papieskie zawołanie dla rodzin przejdź do galerii

Abp Marek Jędraszewski gościł przez całą niedzielę 21 października w parafii NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie. Wspólnota świętuje 110-lecie.

- Jesteśmy w przededniu bardzo ważnej rocznicy, czyli inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II, który 40 lat temu wypowiedział do nas znamienne słowa: "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi". To zawołanie papieża z Polski jest dla nas wciąż aktualne - powiedział Biskup Krakowa.

I tłumaczył, że zaczyna się realizować już w naszych rodzinach, chociażby poprzez wspólną modlitwę, tak przecież ważną, prowadzącą do jedności i miłości względem siebie, a przede wszystkim względem Boga.

Hierarcha dodał, że zawołanie św. Jana Pawła II jest aktualne także dla całego kraju, w kontekście prób zlaicyzowania całej Europy. - Nie pozwólmy, aby nam wmówiono, że Boga należy się wstydzić, żyć jakby Go nie było - mówił abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski przyjechał do parafii w Cichem-Miętustwie na obchody 110-lecia parafii. Jednocześnie arcypasterz przeprowadzał wizytację kanoniczną tej wspólnoty podhalańskiej. Hierarcha udzielił na zakończenie pobytu w Miętustwie sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży.

Podczas przedpołudniowej Mszy św. hierarchę powitali przedstawiciele parafii w strojach regionalnych, a ks. proboszcz Janusz Rzepa przypomniał najważniejsze dzieje wspólnoty w Cichem-Miętustwie.

Kapłan przywołał m.in. listopad 2004 r., kiedy to świątynia ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi, do jakiego doszło wówczas na Podhalu. Ale podczas jubileuszu kościół w Miętustwie nie było już śladu po tamtych wydarzeniach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama