Nowy numer 20/2024 Archiwum

"Gość" ze słowem krzepiącym przejdź do galerii

"Gość Niedzielny" zagościł w niedzielę 21 października w parafii w Juszczynie koło Makowa Podhalańskiego.

To była już kolejna parafia, w której wierni z archidiecezji krakowskiej mogli bliżej poznać nasz tygodnik. Do Juszczyna przyjechał ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", który głosił Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św.

- Słowo goszczące na łamach "Gościa" ma pokrzepiać, ma służyć dobru. To nasza misja, którą pragniemy wypełniać dla Was - powiedział ks. Pawlaszczyk.

Po każdej Eucharystii parafianie z Juszczyna mogli kupić najnowszy numer "Gościa Niedzielnego". Popularnością cieszył się także, zwłaszcza wśród małych czytelników, październikowy "Mały Gość Niedzielny", w którym znajduje się różaniec.

Co ciekawe, w świątyni można podziwiać różańce przygotowane w różnej technice przez najmłodszych z Juszczyna w ramach konkursu Różaniec "z bele czego". Konkurs zakończy się w przyszłym tygodniu. Duszpasterze przewidzieli atrakcyjne nagrody.

Parafia w Juszczynie współtworzy dekanat Maków Podhalański. Jest to bardzo prężna wspólnota, w której działa wiele grup, a wydarzenia uświetnia chórek "Boże Nutki", scholka parafialna.

Parafianie współtworzą także zespoły regionalne "Zbyrcocek" i "Zbyrcok". Od dwóch lat działa także przedszkole w parafialnym domu katechetycznym.

O parafii więcej napiszemy w numerze 44 "Gościa Krakowskiego" na 4 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy