Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Popisz się wiedzą liturgiczną

Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej dla uczniów szkół średnich, klas gimnazjalnych oraz szkół podstawowych odbędzie się już po raz szósty.

Konkurs organizują Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej wraz z Naukowym Kołem Teologicznym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Jego ideą jest współpracy z księżmi, katechetami i świeckimi animatorami, którzy zgłaszając się poprzez specjalny formularz umożliwiają udział w pierwszym etapie konkursu swoim podopiecznym.

W tym roku zagadnienia konkursowe będą się koncentrować na sakramencie chrztu świętego. - Problem "bramy sakramentów", kluczowy dla świadomego celebrowania liturgii i osobistego przeżywania własnej wiary omówiony będzie w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego, Konstytucję o Liturgii Świętej, teksty Benedykta XVI oraz Bogusława Nadolskiego - wyjaśnia kl. Szymon Kapłon.

Na konkurs uczestnicy mogą zostać zgłoszeni przez opiekuna bądź uczynić to samodzielnie. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 1 grudnia (sobota, w parafiach) lub 3 grudnia (poniedziałek, w szkołach). Organizatorzy przygotowali dwa różne zestawy pytań.

Najlepsi wezmą udział w drugim etapie – finale, który odbędzie się 2 marca przyszłego roku w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki wsparciu ofiarodawców - Stowarzyszenia "Diakonia" RŚ-Ż AK, Krakowskiego Seminarium oraz Fundacji św. Jadwigi Królowej - dla najlepszych uczestników przewidziane są rzeczowe nagrody, w tym tablety czy czytniki książek elektronicznych.

- Głęboko wierzymy, że dzieło to przyczyni się do doskonalenia formacji liturgicznej i intelektualnej uczestników, rozpalenia w sercach młodych ludzi zachwytu nad Bogiem żyjącym w liturgii, a także do wzrostu powołań kapłańskich - wyraża nadzieję kl. Kapłon.

Regulamin konkursu i wymagana literatura dostępne są na stronie www.konkursliturgiczny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama