Nowy numer 42/2019 Archiwum

Różaniec to męska sprawa przejdź do galerii

Pokazali to mężczyźni, którzy 24 października wieczorem modlili się różańcem przemierzając ulice Krakowa.

Msza w intencji mężczyzn oraz męski różaniec to inicjatywa krakowskich salezjanów. Akcję zapoczątkował br. Dominik Chmielowski, który zorganizował ją w Warszawie. – Chodzi o to, by dać świadectwo ludziom, że są mężczyźni, którzy wierzą i kochają Matkę Bożą oraz że różaniec nie jest dla starszych osób, ale dla wszystkich – mówił br. Kamil Urawski. – 24 października nie jest przypadkową datą, gdyż jako salezjanie przeżywamy miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych, którą bardzo czcił ks. Bosko – tłumaczył. Salezjanin opowiedział także o śnie ks. Bosko, w którym płynął on statkiem, na którego dziobie stał papież. Gdy zaatakowali go piraci, ksiądz usłyszał słowa, że trzeba zaczepić się o dwie kolumny, którymi są Eucharystia i Matka Boża. – Chcemy ten proroczy sen wcielić w życie. Możemy karmić się Chrystusem i polecać wszystkie intencje Maryi – dodał na koniec.

Mszy św., która poprzedziła różaniec, przewodniczył ks. Andrzej Gołębiowski SDB. W kazaniu wspomniał o stałej potrzebie modlitwy różańcem, nie tylko w październiku. – Różaniec nie może być zamknięty tylko do 30 dni. Musi nieustannie towarzyszyć nam przez życie. Musi być złączony z pracą i odpoczynkiem, z naszymi porażkami i sukcesami. Różaniec jest dla każdego – wyjaśnił salezjanin. – Jest również bardzo męski. Powinien być przesuwany przez dłonie tych, którzy czynią różne rzeczy. Począwszy od biur, poprzez zakłady pracy, gdzie mężczyźni pracują fizycznie. Powinien być tak mocno zjednoczony z życiem, aby wszystko to, co robimy, było przeniknięte obecnością żywego Boga i Maryi – zaznaczył.

Po Mszy blisko stu mężczyzn szło przez centrum miasta z modlitwą na ustach. – Wszystkie męskie akcje, grupy, gdzie mężczyźni pokazują, że są, że się modlą i nie wstydzą się tego, są bardzo ważne. 2 lata temu nie wyobrażałem sobie, że tu będę – mówił Irek. – Musimy naszym zachowaniem dawać przykład, ale nie tylko synom, ale też sąsiadom i kolegom z pracy. Razem jesteśmy silni i możemy przeciwstawić się każdemu złu – zauważył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL