Zaśpiewają patriotycznie

27 i 28 października w auli św. Benedykta przy kościele MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy 7 w Krakowie-Nowej Hucie, odbędą się koncerty XVI Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

W imprezie współorganizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej bierze udział co roku kilkuset uczestników. Występują w chórach, zespołach oraz jako soliści. Tegoroczna edycja jest związana z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Każdy z chórów, zespołów i solistów wykona co najmniej 5 utworów. Przynajmniej jeden z nich powinien być wybrany spośród utworów skomponowanych po 1945 r. i co najmniej jeden spośród powstałych przed tą datą.

27 października koncert rozpocznie się o 9.00 i będzie miał charakter przeglądowy. Wyróżnione chóry, zespoły i soliści wystąpią następnego dnia o 18.30 w trakcie koncertu galowego. Poprzedzi go Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 17 w kościele MB Częstochowskiej. Jurorzy zdecydują również, którzy z uczestników zostaną zakwalifikowani do przeglądu ogólnopolskiego.

« 1 »