Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jubileusz młodych misjonarzy

27 października odbędzie się 5. Gala MISEVI Polska, która w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie zgromadzi studentów wyjeżdżających na misje.

Jak podkreśla Emilia Klimasara ze Stowarzyszenia MISEVI Polska, spotkanie będzie podsumowaniem zmian w placówkach misyjnych na całym świecie, które dokonały się dzięki wysiłkom studentów we współpracy z lokalną społecznością.

Gali będzie patronować hasło: "Żyj z misją". - Te słowa są bardzo ważne. Chcemy uwrażliwiać przybyłych, że każdy z nas, bez względu na to, skąd się wywodzi i kim jest, ma w życiu do wykonania misję. I choć są to czasem drobne zadania, mogą one krok po kroku zmieniać świat na lepsze - tłumaczy E. Klimasara.

Wydarzenie rozpocznie się 27 października o godz. 16  w krakowskim Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy (ul. Stradomska 4). Towarzyszyć mu będzie otwarcie wystawy "Piękni ludzie II", czyli reportażu dokumentującego bezdomność w Odessie, którego autorem jest Anioł Wyrozębski, fotograf i absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Gala MISEVI Polska z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na wydarzeniu chętnie pojawiają się przedstawiciele firm wspierających inicjatywy społeczne oraz instytucji związanych z pomocą rozwojową. Młodzi podczas jego trwania wręczają także podziękowania dla darczyńców i partnerów MISEVI Polska.

W tym roku z ramienia Stowarzyszenia MISEVI Polska na misję wyjechało 28 wolontariuszy, którzy posługiwali medycznie i edukacyjnie na Madagaskarze, w Kazachstanie i na Ukrainie.

Stowarzyszenie MISEVI Polska to część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego à Paulo, założonego w Hiszpanii w latach 90. XX wieku. Funkcjonuje od początku 2017 roku. Na chwilę obecną działa w nim ponad 100 wolontariuszy, w większości studentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama