Nowy numer 31/2021 Archiwum

Zimowe nowości lotnicze

Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Tymczasem w branży lotniczej rusza rozkład lotów zimowych. Z Krakowa polecimy aż do 100 miejsc w różnych częściach świata.

W sezonie zimowym startują kolejne połączenia na Ukrainę oraz cieszący się sporym zainteresowaniem Amman w Jordanii. Transavia z połączeniem do Eindhoven, Laudamotion do Wiednia oraz Blue Air do Turynu - to tylko przykłady zimowych nowości. W ofercie po raz pierwszy pozostanie popularne wśród pasażerów połączenie na Cypr, a także nowości sezonu lato, jak na przykład Budapeszt LOT-u czy Dubaj linii lotniczej Flydubai. Dodatkowo KLM zwiększył liczbę miejsc oferowanych na połączeniu do Amsterdamu - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie zima 2018/2019 połączenia do stolicy Małopolski oferuje 20 przewoźników, a krakowskie lotnisko oferuje 100 połączeń z 85 portami lotniczymi w 27 krajach na 4 kontynentach.

Już na początku października Transavia zainaugurowała loty do Eindhoven w Holandii. 28 października kolejny nowy przewoźnik, Laudamotion, rozpocznie loty do Wiednia. Dzień później EasyJet zainauguruje loty do Londynu Luton - to już czwarte londyńskie lotnisko w ofercie Kraków Airport. W tym samym dniu Ryanair rozpocznie loty do Ammanu i Kijowa. Od 30 października do nowości bazowego przewoźnika dołączy Lwów. W listopadzie Jet2.com rozpocznie loty do Leeds Bradford, w grudniu Blue Air rozpocznie loty do Turynu, a w lutym LOT poszerzy ofertę lotów z Krakowa do Tel Awiwu (25 lutego).

LOT oferuje bezpośrednie rejsy z Krakowa do Chicago. Korzystając z przesiadki w Warszawie, można skorzystać z oferty LOT-u na połączenia np. do Azji, a podróżując z Krakowa przez Budapeszt, można udać się do Nowego Jorku i Chicago.

Coraz więcej pasażerów planuje krótkie weekendowe wyjazdy, czyli tak zwane city break. W sezonie zimowym pasażerowie Kraków Airport będą mogli wybrać się w podróż do Włoch - Neapolu i Cagliari; do Hiszpanii, w tym np. na Teneryfę; do Jordanii; Marrakeszu czy do Izraela (Tel Awiw i Ejlat). Można też zaplanować krótki wyjazd do Dubaju.

Loty do rejonów posiadających popularne kurorty narciarskie umożliwia np. połączenie SWISS International Airlines do Zurychu, easyJet do Bazylei lub czy Blue Air do Turynu. Interesującą trasą dla miłośników Skandynawii są trasy linii Finnair i Norwegian do Helsinek. Norwegian oferuje także loty do Sztokholmu, Bergen, Kopenhagi, Oslo, Stavanger i Trondheim. Połączenia do Oslo oferuje również Ryanair, natomiast do Sztokholmu i Kopenhagi linie lotnicze SAS. Można też wybrać się do Goteborga.

Pasażerom, którzy preferują cieplejsze kierunki, proponujemy połączenia Ryanair lub easyJet, między innymi do włoskich miast: Mediolanu, Neapolu, Wenecji, Cagliari, Rzymu, Pizy; portugalskich: Lizbona i Porto; hiszpańskich: Malaga, Alicante, Gran Canaria, Sewilla czy Madryt;francuskich: Paryż, Lyon czy Marsylia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama