Nowy numer 42/2019 Archiwum

Święci balują w Poroninie przejdź do galerii

Wszyscy święci balują w niebie... i w Poroninie. Prawie 200 osób w strojach świętych i błogosławionych przybyło do kościoła parafialnego. Górale wzięli udział w V Korowodzie Świętych.

- Radują się nasze serca jako duszpasterzy, że Korowód Świętych angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Cieszymy się, że dzięki dzieciom przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy. Jest to dla nas wielka łaska od Boga, że w przeddzień Wszystkich Świętych oni są już z nami - podkreślał ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii w Poroninie.

Około 200 dzieci i młodzieży z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Nie zabrakło nawet tych wyniesionych niedawno na ołtarze, np. bł. Hanny Chrzanowskiej.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku za osoby błogosławione i święte przebrali się także dorośli. Podczas Mszy św. zajmowali oni miejsce w prezbiterium, zaś w czasie Korowodu Świętych nieśli relikwiarze, które posiada parafia.

Duszpasterze w Poroninie wraz z siostrami michalitkami zorganizowali konkurs na najładniejsze stroje świętych i błogosławionych. Praca jury nie była łatwa, stąd wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Widać było ogromny wkład rodziców w przygotowanie odpowiednich strojów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL