Nowy numer 42/2019 Archiwum

Święty zwycięża przejdź do galerii

W niedzielny wieczór 28 października odbył się IV Chrzanowski Korowód Świętych Holy Wins - Święty Zwycięża.

W trakcie Korowodu Świętych nie zabrakło nawiązania do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Uczestnicy przemierzyli trasę z kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela na os. Kościelec. Wspólne świętowanie pod hasłem: "Z Janem Pawłem II na polskich drogach świętości" rozpoczęły montaż słowno-muzyczny i Eucharystia.

Podczas przemarszu powiewały chorągiewki w barwach narodowych i papieskich, a wraz z balonami wypełnionymi helem do nieba wzbijał się śpiew zespołu Nasz Tata i oazy z parafii pw. Świętej Rodziny. Korowód otwierali jadący na koniach święci Wojciech i Stanisław, główni patronowie naszego kraju.

Na zakończenie kapłani udzielili wszystkim błogosławieństwa niesionymi wcześniej relikwiami.

Później przyszedł czas na ogrzanie się przy kubku ciepłego kakao, przegryzając wafle z nutellą bądź drożdżówkę. Pożywieniem dla ducha były natomiast zwinięte w rulonik słowa Jana Pawła II, które wraz z buteleczką z solą przypominały, że na drodze do świętości powinniśmy być "solą ziemi i światłem świata".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL