Nowy numer 30/2021 Archiwum

Święty zwycięża przejdź do galerii

W niedzielny wieczór 28 października odbył się IV Chrzanowski Korowód Świętych Holy Wins - Święty Zwycięża.

W trakcie Korowodu Świętych nie zabrakło nawiązania do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Uczestnicy przemierzyli trasę z kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela na os. Kościelec. Wspólne świętowanie pod hasłem: "Z Janem Pawłem II na polskich drogach świętości" rozpoczęły montaż słowno-muzyczny i Eucharystia.

Podczas przemarszu powiewały chorągiewki w barwach narodowych i papieskich, a wraz z balonami wypełnionymi helem do nieba wzbijał się śpiew zespołu Nasz Tata i oazy z parafii pw. Świętej Rodziny. Korowód otwierali jadący na koniach święci Wojciech i Stanisław, główni patronowie naszego kraju.

Na zakończenie kapłani udzielili wszystkim błogosławieństwa niesionymi wcześniej relikwiami.

Później przyszedł czas na ogrzanie się przy kubku ciepłego kakao, przegryzając wafle z nutellą bądź drożdżówkę. Pożywieniem dla ducha były natomiast zwinięte w rulonik słowa Jana Pawła II, które wraz z buteleczką z solą przypominały, że na drodze do świętości powinniśmy być "solą ziemi i światłem świata".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama