Nowy numer 45/2018 Archiwum

Wygrał w dogrywce

Wieczorem 4 listopada stało się jasne, że zwycięzcą wyścigu o prezydenturę w Krakowie został po raz kolejny prof. Jacek Majchrowski.

Sprawujący władzę od 2002 r. prezydent otrzymał 61,94 proc. głosów. Na jego kontrkandydatkę z PiS – posłankę Małgorzatę Wassermann – zagłosowało 38,06 proc. wyborców. Frekwencja w wyborach podwawelskich wyniosła 55,27 proc. uprawnionych do głosowania.

– Obiecuję, że będę godnie sprawował swój urząd – mówił po ogłoszeniu wyników sondaży zwycięzca. – Składam serdeczne gratulacje panu prezydentowi i życzę mu sukcesów, które będą dobre dla Krakowa – komentowała natomiast M. Wasserman w telewizji internetowej w Polsce.

Dostępne jest 39% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy