Nowy numer 45/2018 Archiwum

Co zrobiłaś z darami?

Gdy przed laty pani Jagoda przygotowywała oazową Drogę Krzyżową na Wielki Piątek, by odwzorować odgłos towarzyszący przybijaniu Jezusa do krzyża, tłukła starym łomem o podest, a dźwięk nagrywała na kasetę.

Do nowohuckiej oazy dołączyła wiele lat temu, tuż po ukończeniu VI klasy szkoły podstawowej. Jak mówi, od zawsze o tym marzyła. Niedawno, gdy świętowała jubileusz 40-lecia w oazie, zrozumiała, że jest to dla niej czas na rachunek sumienia i zastanowienie się, co zrobiła z darami, które zyskała dzięki wspólnocie. Czy te wszystkie ideały, wartości i to, że wybrała Jezusa jako Pana i Zbawiciela, trwają i dają owoce w dorosłym życiu? Nie chodzi przecież o to, by przy okazji rocznicy tylko wspominać, ale żeby pielęgnować w sercu te treści, wartości i relacje, które za każdym razem odnawiamy w konfesjonale, na modlitwie czy podczas spotkań.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy