Nowy numer 29/2019 Archiwum

Co zrobiłaś z darami?

Gdy przed laty pani Jagoda przygotowywała oazową Drogę Krzyżową na Wielki Piątek, by odwzorować odgłos towarzyszący przybijaniu Jezusa do krzyża, tłukła starym łomem o podest, a dźwięk nagrywała na kasetę.

Nauczyłam się wrażliwości

Tradycją kontynuowaną do dzisiaj jest prowadzenie przez oazowiczów Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. – Przed laty, gdy przygotowywaliśmy jedną z nich, siedzieliśmy pół nocy i nagrywaliśmy dźwięk na kasety, które następnie puszczaliśmy podczas nabożeństwa. By odwzorować odgłos towarzyszący przybijaniu Pana Jezusa do krzyża, tłukłam się starym łomem o podest – wspomina pani Jagoda.

Nie ma też wątpliwości, że oaza ukierunkowała całe jej życie i miała duży wpływ na wychowanie. – Jestem człowiekiem grzesznym i zdarzają się różne rzeczy, ale staram się żyć tak, aby te treści, które kiedyś wypełniały moje życie, w dalszym ciągu realizować. Jeżeli Ruch przygotował mnie do bycia świadkiem, to dalej świadczę, mimo że nie noszę już krzyża animatorskiego na szyi – podkreśla.

Oaza na os. Kalinowym ani na chwilę nie stanęła w miejscu. Ciągle podejmuje kolejne akcje, które służą całej wspólnocie parafialnej. Jedną z nich są jasełka, które od 3 lat cieszą się wielką popularnością, nie tylko wśród parafian. W przygotowanie przedstawienia angażuje się wiele osób. Jest to ogromny wysiłek, ale daje jeszcze większą satysfakcję. – Dzięki nim integrujemy się, inspirujemy i pomnażamy talenty. Jeden z oazowiczów po dwóch naszych występach postanowił na przykład dołączyć do szkolnego kółka teatralnego – mówi Ania, animatorka. – Jasełka wymagają pełnego zaangażowania od uczestników i podjęcia odpowiedzialności za ich przebieg. Radość daje także to, że jesteśmy częścią dużego przedsięwzięcia – dodaje.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL