Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szkoła świeci przykładem

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej przystąpiła w tym roku do IX edycji konkursu "Odblaskowa Szkoła".

Prowadzone w ostatnich dwóch miesiącach działania objęły swym zasięgiem nie tylko całą społeczność szkolną, ale również środowisko lokalne. W ramach konkursu podjęto wiele ciekawych i ważnych inicjatyw promujących bezpieczeństwo: wszyscy uczniowie, wraz z oddziałem przedszkolnym, zostali wyposażeni w kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.

Uczniowie mieli także możliwość wykazania się w konkurach plastycznych oraz konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również aktywnością na innych zajęciach pozalekcyjnych. W szkole odbyło się także kilka ciekawych imprez promujących ideę noszenia odblasków. "Odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów", spotkanie z policjantem (na którym rozdano nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkursach), "Marsz odblasków" w pobliżu szkoły wraz z transparentami, podczas którego uczniowie skandowali i zachęcali do noszenia odblasków.

Ponadto na gazetkach szkolnych i transparentach ukazały się liczne informacje na temat akcji. Promocja bezpieczeństwa została skierowana również do seniorów - uczniowie szkoły w godzinach wieczornych rozdali kilkadziesiąt elementów odblaskowych osobom starszym w pobliżu parafii. Do ciekawych inicjatyw podejmowanych w tym zakresie należały także odblaskowe wycieczki klas I-IV.

Szkolnymi koordynatorami akcji były nauczycielki - Anna Mikłusiak i Agnieszka Klozyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL