Nowy numer 38/2023 Archiwum

Animator Grup Apostolskich został wójtem

27-latek Mateusz Lichosyt został jednym z najmłodszych samorządowców w Polsce. Przez najbliższe 5 lat będzie rządził Gminą Lipnica Wielka na Orawie.

Nowy wójt gminy Lipnica Wielka jest wdzięczny swoim rodzicom za to, że przekazali mu tyle dobrego w podejściu do drugiego człowieka. - Wychowałem się w rodzinie wierzącej. Dzięki rodzicom poznałem najważniejsze wartości w życiu, którymi są: miłość, empatia, rodzina, pomoc, wdzięczność, pokora - mówi Mateusz Lichosyt.

- To rodzice pokazali mi, jak mam się zwracać do ludzi, jak mam się modlić, jak mam dziękować, prosić i przepraszać. Wiara w Boga zawsze jest dla mnie chlubą, nigdy się nie ukrywam z praktykowaniem swojej wiary. Pan Bóg jest blisko, doświadczyłem już wielu jego łask i pomocy. Z pewnością rekolekcje Grup Apostolskich i wspólne dni skupienia czy wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, pomogły mi znaleźć drogę z życiu, a przede wszystkim poznać ludzi, którzy myślą tak samo jak ja - mówi animator Grup Apostolskich, zaczynający karierę w samorządzie.

Mateusz krzyż animatorski GA otrzymał w 2009 r. Jest bardzo zaangażowany w tę działalność. Na swoim koncie - wraz z grupą przyjaciół - ma organizację wielu akcji dobroczynnych czy wydarzeń cyklicznych, m.in. Memoriał Grzegorza Wesołowskiego, zmarłego 10 lat temu członka GA. Zawody w siatkówkę odbywają się co roku. 10 edycja miała miejsce na początku listopada. 42 drużyny z różnych części Polski walczyły o Puchar abp. Marka Jędraszewskiego. 

Mateusz Lichosyt obejmie Urząd Gminy Lipnica Wielka podczas uroczystej sesji Rady Gminy, która odbędzie się 22 listopada. Lipnica Wielka to niewielka gmina, która położona jest w bardzo malowniczym miejscu, na pograniczu polsko-słowackim. Rozpościera się stamtąd piękny widok m.in. na Babią Górę. 

Więcej o Mateuszu Lichosycie w numerze 47. krakowskiego GN na niedzielę 25 listopada. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast