Nowy numer 4/2021 Archiwum

Skarpetki i rękawiczki dla bezdomnych

Rusza II edycja akcji charytatywnej, która ma na celu pomoc bezdomnym w Krakowie i Zakopanem.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czarnym Dunajcu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej i Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, zachęcają do wzięcia udziału w akcji "Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych".

Akcja ma na celu pomoc bezdomnym w Krakowie i Zakopanem. Zebrane nowe, ciepłe i w dużych rozmiarach (dla dorosłych mężczyzn) skarpety, rękawiczki, czapki i szaliki, zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych, w czasie wigilii organizowanej przez siostry albertynki.

To już druga edycja akcji. Rok temu łącznie zebrano 470 par skarpet, 100 czapek, 100 par rękawiczek, 40 szalików, 2 kurtki, 4 pary kalesonów oraz kilka sztuk odzieży.

W tym roku do akcji przystąpili strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu i Zakopanem, gdzie też będzie można zostawiać dary dla bezdomnych.

Organizatorzy zachęcają do przekazywania odzieży w punktach partnerów akcji. Zbiórka trwa do 14 grudnia 2018 r. Punkty zbiórki odzieży: Publiczne Liceum Integracyjne w Czarnym Dunajcu - ul. Kmietowicza 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Podwilku, Filia Orawskiej Biblioteki Publicznej, Szkoła Podstawowa w Podczerwonem, Siedziba Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce, Szkoła Podstawowa nr 4 im. dr. Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej, Zakład Fotograficzny DRI Foto w Czarnym Dunajcu - ul. Kolejowa 8, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu - ul. Kościuszki 3, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem - ul. Nowotarska 45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama