Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wypadek na drodze do Morskiego Oka

Około godz. 11 na drodze z Zakopanego do Morskiego Oka doszło zderzenia dwóch samochodów - poinformował PAP w sobotę oficer prasowy KPP w Zakopanem asp. Krzysztof Waksmundzki. W wyniku zderzenia 9 osób zostało rannych - dodał. Utrudnienia na tej drodze potrwają jeszcze kilka godzin.

Waksmundzki poinformował PAP, że do zderzenia doszło koło godz. 11 na drodze z Zakopanego do Morskiego Oka, około 500 m od skrętu do miejscowości Murzasichle. Wzięły w nim udział dwa auta - mercedes i 9-osobowy bus marki fiat. "W wyniku zdarzenia fiat wpadł do rowu i dachował. 9 osób, które były wewnątrz pojazdy zostały poszkodowane i rozwiezione karetkami do szpitali w Zakopanem i w Nowym Targu" - podał. Jak dodał, nie posiada informacji na temat stanu poszkodowanych.

"Na miejscu pracują technik kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, prokurator, policjanci i strażacy. W tym momencie sprawdzane są dokładne okoliczności zdarzenia" - podkreślił oficer prasowy.

Jak dodał, kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi.

Droga z Zakopanego do Morskiego oka jest całkowicie zablokowana. Waksmundzki wskazał, że jedynym możliwym objazdem do Morskiego Oka jest droga przez Murzasichle i Bukowinę Tatrzańską. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast