Nowy numer 41/2019 Archiwum

Niepodległość, czyli odpowiedzialność za przyszłość przejdź do galerii

Uroczysta Msza św., przemarsz ulicami miasta, banderia konna i wielkie świętowanie dla Niepodległej. Nowotarżanie godnie uczcili 11 listopada 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Liturgii przewodniczył ks. prof. Stanisław Gulak, pułkownik Wojska Polskiego i rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

- Trzeba mądrze i odpowiedzialnie dziś budować naszą Polskę. Na szczytach, na urzędach i we wszystkich środowiskach, na uczelniach również. Polskę, która przetrwa, będzie budowana na mocnym fundamencie. Polskę, która będzie szanowała innych i która będzie szanowana. Jesteśmy potrzebni dziś Europie, bo mamy wartości, których inni nie mają. Tylko obyśmy ich do końca nie stracili, gdyż wówczas sami się zniewolimy - mówił rektor PPWSZ.

Uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości zakończyły się w stolicy Podhala na tamtejszym rynku. Był śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów, przybyli jeźdźcy z banderii konnej, a mieszkańcy trzymali w rękach flagi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL