Nowy numer 41/2019 Archiwum

Śpiew najstarszej oazy przejdź do galerii

Podczas Wieczoru Cecyliańskiego w Nowym Targu wystąpiła oaza z parafii NSPJ. Jest to jedna z najstarszych wspólnot. W 2019 r. Ruch Światło-Życie w stolicy Podhala będzie świętować 50-lecie.

Wieczór Cecyliański odbył się w niedzielny wieczór 18 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Przed liczną publicznością wystąpili następujący wykonawcy: chór Watra z Raby Wyżnej (dyr. Maria Wójcik), chór Kantylena z Raby Wyżnej, oaza młodzieżowa z parafii NSPJ w Nowym Targu (dyr. ks. Michał Mroszczak), schola Promyki z parafii NSPJ w Nowym Targu (dyr. ks. Janusz Skorupa), Chór św. Marcina z Klikuszowej (dyr. Stanisław Twaróg), chór Echo Gorczańskie z Nowego Targu (dyr. Piotr Augustyn).

Szczególny był występ oazy z nowotarskiej wspólnoty NSPJ, bo Ruch Światło-Życie z tej parafii rozpoczyna świętowanie 50-lecia. Główne obchody odbędą się w przyszłym roku we wrześniu. 

Wydarzenie było dotowane z kasy nowotarskiego magistratu. Koncert prowadził Aleksander Apostoł. W czasie imprezy związana z chórem Echo Gorczańskie Bogusława Matyasik została uhonorowana statuetką Honorowego Ambasadora Nowego Targu.

Organizatorami Wieczoru Cecyliańskiego byli: burmistrz Nowego Targu, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Miejski Ośrodek Kultury oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Muzyczne - Chór "Echo Gorczańskie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL