Nowy numer 39/2023 Archiwum

Już 6 milionów pasażerów

Kraków Airport jest jedynym portem regionalnym w Polsce, który w ciągu roku obsłużył ponad 6 mln pasażerów.

Osobą, która okazała się 6-milionowym podróżnym, była pani Anna, która wybrała się w podróż do Chicago z LOT-em. Na krakowskim lotnisku pasażerkę powitali: Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport; Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT oraz Krzysztof Mazur, dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services.

Prezes Kraków Airport pogratulował 6-milionowemu pasażerowi, podziękował innym podróżnym za korzystanie z usług krakowskiego lotniska, a także wszystkim pracownikom i służbom lotniskowym, dzięki których codziennej współpracy dzisiejsze wydarzenie było możliwe.

- Zgodnie z prognozami, w 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów; to tak, jakby niemal każdy Małopolanin wybrał się dwukrotnie w podróż lotniczą w tym roku. Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa - mówił R. Włoszek. Prezes Kraków Airport dodał, że statystyki pokazują, że coraz więcej pasażerów korzysta z podróży lotniczej.

Prezes Kraków Airport oraz przedstawiciele przewoźnika i firmy handlingowej obsługującej rejs, wręczyli Pani Annie niespodziankę w postaci vouchera na przelot dla dwóch osób na dowolny rejs z siatki narodowego przewoźnika z Krakowa (także z Krakowa przez Warszawę) do dowolnego miejsca w Europie, usługę VIP w Kraków Airport i zestaw gadżetów. Na pozostałych pasażerów rejsu do Chicago również czekały drobne upominki.

Ciekawostki o Kraków Airport:

- 8000 km - najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana z Kraków Airport to połączenie do Chicago,

- niemal 55 tysięcy niemowląt podróżowało wśród 6 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w Kraków Airport,

- 51.530.747 km - to odległość, którą pokonały samoloty przewożąc 6 mln pasażerów na trasach z lub do Kraków Airport; dla porównania to: w przybliżeniu 1/18 drogi, którą przebywa nasza planeta w ciągu całego roku; 30 razy więcej niż Patron lotniska, św. Jan Paweł II, przebył podczas wszystkich pielgrzymkowych dróg w czasie swojego pontyfikatu; blisko 67 podróży na Księżyc tam i z powrotem; ponad 1 400 razy więcej niż odległość pokonana przez zawodników wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych XXI Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast