Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wizz Air będzie latać z Krakowa

Balice będą bazą dwóch samolotów węgierskiej taniej linii lotniczej, która zaoferuje 12 tras w różnych kierunkach.

Przewoźnik w Balicach umieści samoloty typu Airbus A321 (zabiera na pokład 230 osób) - pierwszy w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku. Od kwietnia przyszłego roku Wizz Air uruchomi 12 nowych tras do dziewięciu krajów, do następujących miast: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi.

- Wybraliśmy Kraków, bo widzimy zapotrzebowanie Małopolan na podróżowanie. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa jako kierunku turystycznego - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Balicach Stephen Jones, wiceprezes wykonawczy i zastępca prezesa w Wizz Air.

- Spośród 12 kierunków oferowanych przez Wizz Air, aż 10 z nich to nowości. Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia tę ofertę Kraków Airport - przyznał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Linia Wizz Air do tej pory nie oferowała połączeń z Krakowa. Samoloty tej linii pojawiały się tu tylko okazyjnie - gdy np. były przekierowane z Pyrzowic, gdzie Wizz Air ma swoją bazę z kilkoma samolotami.

Pojawienie się tego przewoźnika w Małopolsce to bardzo dobra wiadomość dla podróżnych, korzystających z tanich linii. Z Balic bardzo dobrą ofertę z siatką połączeń ma też irlandzka tania linia lotnicza - Ryanair. Co ciekawe tania linia też kusi pasażerów nowymi połączeniami. Ryanair podczas lata 2019 będzie 3 razy w tygodniu wykonywał rejsy z Krakowa do Szczecina. Do tej pory jedyną trasą krajową tego przewoźnika z Balic była trasa Kraków - Gdańsk. Połączenie cieszy się wielkim powodzeniem wśród pasażerów.  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama