Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nieprzemijające królestwo przejdź do galerii

Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM i Akcji Katolickiej. W tym roku dodatkowym powodem świętowania jest 25. rocznica reaktywacji KSM w archidiecezji krakowskiej.

W katedrze na Wawelu na Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, zgromadzili się członkowie obu stowarzyszeń katolickich. Metropolita krakowski mówił, że dla nich trwanie przy Chrystusie przyjmuje konkretny kształt przynależności. Według niego jest to "konkretny czyn trwania", który wyraża się pragnieniem, aby budować królestwo Chrystusa na ziemi i reagować na zagrożenie wiary i moralności chrześcijańskiej.

- Dzisiaj oficjalnie mówi się: nie ma prawdy, jest postprawda. I stąd jawna walka z krzyżem, który według wielu powinien zniknąć z horyzontu życia współczesnych społeczeństw, bo drażni, bo niepokoi, bo u kogoś budzi poczucie złości. Mamy być tolerancyjni, czyli mamy zapomnieć o Chrystusie - mówił hierarcha. Jego zdaniem taki jest obraz współczesności, przy którym "nie można zamykać oczu, ani dać się zwyciężyć lękowi".

Metropolita krakowski mówił także, że królestwo Jezusa jest uniwersalne, a jednocześnie nieprzemijające i wieczne. - Tą prawdą żyje Kościół i tę prawdę głosi całemu światu w porę i nie w porę. Bardzo często nie w porę, bo głosząc właśnie Chrystusa Króla Wszechświata, Kościół przedłuża zapowiedź tego, co wypowiedział o Chrystusie, który jest znakiem sprzeciwu dla wielkich i mocnych tego świata, którzy niekiedy każą oddawać sobie cześć boską - mówił hierarcha.

Po Mszy św. miało miejsce przyjęcie nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kandydaci złożyli uroczyste przyrzeczenie. Otrzymali odznakę z logo KSM i legitymację. Aby zostać przyjętym do stowarzyszenia, kandydat musi wcześniej co najmniej pół roku uczestniczyć w spotkaniach.

Następnie przyjęto także nowych członków Akcji Katolickiej, którzy odmówili akt oddania się św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem AK w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL