Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Muzyka do nieba popłynęła przejdź do galerii

W niedzielę 25 listopada w kościele parafialnym w Skawie u salezjanów odbył się koncert ku czci św. Cecylii. Wystąpili miejscowi artyści, a także zespół z Tokarni.

Wybrzmiały znane pieśni religijne, ale także utwory instrumentalne. Przed liczną publicznością zaprezentowali się: schola Sta Allegro, skrzypaczki Monika Czyszczoń i Martyna Zembal, Wojciech Gracz, zespół z Tokarni, Marek Traczyk (zagrał na kobzie i zaśpiewał "Balladę o żebraku"). Były też śpiew oratoryjny oraz występ kwartetu smyczkowego.

Koncert prowadzili Ewa Piątkowska i Mateusz Papierz. - Jest takie zdanie, które wypowiedział św. Augustyn: "Śpiewać pięknie Bogu to znaczy śpiewać z radością". I tego właśnie trzymamy się dzisiejszego wieczoru - mówili prowadzący.

Na zakończenie liczna publiczność zaśpiewała razem z wykonawcami "Czarną Madonnę". Wszystkim za zaangażowanie w organizację koncertu podziękował ks. Tadeusz Szamara. Duchowny zaprosił na poczęstunek z dobrym ciastem i napojami do sali pod kościołem. - Cieszę się, że muzyka z serca Skawy, czyli z naszego kościoła, popłynęła do nieba. A myśmy razem spędzili piękny wieczór - mówił duchowny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama