Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dieta i duchowość

Już dziś wieczorem odbędzie się kolejny odcinek ewangelizacji internetowej z cyklu #TenWKtórym. Tym razem jego gościem będzie Marek Zaremba, autor książek łączących duchowość ze zdrowym odżywianiem.

- Wiedza M. Zaremby to dobra odpowiedź na współczesne poszukiwania odpowiednich trendów żywieniowych. Zwłaszcza że opiera się o zasady medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen. Ta benedyktyńska mistyczka i jej znajomość ludzkiego ciała wykraczała poza epokę, w jakiej żyła, więc dlaczego w trosce o swoją duchowość i zdrowie nie skorzystać z niej dziś? - mówi Bogdan Zdebski, współorganizator wydarzenia.

Listopadowy prelegent cyklu #TenWKtórym jest przekonany, że św. Hildegarda i jej niezwykła duchowa intuicja może być źródłem wyjątkowej wiedzy o uzdrowieniu w postaci połączenia Bożego miłosierdzia z kulturą stołu.

"Dla Hildegardy człowiek był jednością. Jej medycyna opierała się więc na poszukiwaniu harmonii między duszą, duchem i ciałem. Choroby ciała mają - zgodnie z tą zasadą - podłoże w chorobach duszy. Hildegarda podkreślała, że to Bóg jest dawcą zdrowia i życia i chce, aby człowiek cieszył się pełnią życia. Dlatego ważne jest, by ludzie szanowali ciało, dbali o ducha i żyli odpowiedzialnie" - pisze w swojej książce "Medycyna naturalna św. Hildegardy" M. Zaremba.

Jak tłumaczy autor, dla benedyktynki dieta nie była celem samym w sobie, lecz jedynie środkiem na drodze powrotu duszy do Boga, a zdrowie - sumą wyborów podjętych dzięki kierowaniu się chrześcijańskimi cnotami. I o tym między innymi będzie mówił w dzisiejszym spotkaniu pod hasłem: "#TenWKtórym... stawiamy na orkisz!", które rozpocznie się o godz. 20 na facebookowym profilu "Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański".

#TenWKtórym to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, który przygotowują dwie krakowskie księgarnie chrześcijańskie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych autorzy dzielą się swoim doświadczeniem wiary i duchowości, a także odpowiadają na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

Szczegóły listopadowego spotkania oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie www.tenwktorym.pl/stawiamynaorkisz.

W dotychczasowych odcinkach cyklu poruszono temat pracy nad talentami z o. Łukaszem Buksą OFM, zagadnienie ojcostwa z Jackiem Pulikowskim, problem prawidłowej komunikacji w relacji z Martą i Markiem Babikami oraz o skuteczności modlitwy z Marcinem Jakimowiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama