Nowy numer 42/2019 Archiwum

Droga do samodzielności

O wartości pracy będą dyskutowali uczestnicy III Kongresu Wartości Życia Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się w sobotę 1 grudnia w Krakowie.

Jak mówi organizator spotkania, dr Bawer Aondo-Akaa, debata, w której uczestniczą osoby niepełnosprawne, jest dziś niezwykle potrzebna. – Po pierwsze, scala środowisko osób niepełnosprawnych w całej Polsce. Po drugie, jest to afirmacja życia wszystkich ludzi, niezależnie od tego, czy są pełnosprawni, czy niepełnosprawni, czy są chorzy, czy zdrowi – stwierdza.

Jego zdaniem dostępność pracy jest dla osób z niepełnosprawnościami niezwykle istotna, ponieważ daje im poczucie godności i wolność. Temu zagadnieniu poświęcona będzie tegoroczna edycja kongresu. W trakcie obrad poruszone zostaną kwestie samodzielności osób niepełnosprawnych i wychowania młodzieży z niepełnosprawnościami do życia uniezależnionego od innych. B. Aondo-Akaa wygłosi wykład na temat "Wartość pracy a osoby z niepełnosprawnością w świetle katolickiej nauki społecznej".

Wystąpią także właściciele sklepu charytatywnego w Krakowie zatrudniający osoby niepełnosprawne, przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika", Camino bez Barier oraz Narodowej Organizacji Kobiet 2.0.

Obrady rozpoczną się 1 grudnia o godz. 9 w sali 211 B budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Franciszkańskiej 1 w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL