Nowy numer 42/2019 Archiwum

O godności kobiety

Na temat roli kobiety we współczesnym Kościele i społeczeństwie dyskutować będą uczestnicy jednodniowej konferencji "Kraków czyta Jana Pawła II".

Temat spotkania wiąże się z dwiema ważnymi rocznicami. 30 lat temu został ogłoszony list apostolski Jana Pawła II "Mulieris Dignitatem" ("O godności i powołaniu kobiety"), a 100 lat temu przyznano kobietom bierne i czynne prawa wyborcze.

Do udziału w debacie zaproszone zostały przedstawicielki różnych środowisk, zaangażowane i obecne w życiu społecznym. Rozmowy z nimi przeprowadzi ks. dr hab. Marcin Godawa (UPJPII). Pierwszy panel poświęcony będzie kobiecie w Kościele, a wystąpią w nim dr filozofii Justyna Melonowska i dr teologii Elżbieta Wiater. O roli kobiety w życiu publicznym mówić będą Brygida Grysiak z TVN 24 oraz dr Marta de Zuniga z Instytutu Kultury Polskiej w Londynie. Ostatni blok poświęcony będzie macierzyństwu w społeczeństwie. Na ten temat będą rozmawiać blogerka Natalia Białobrzeska i redaktor naczelna portalu Stacja7 Aneta Liberacka.

Spotkanie zakończy się Mszą św., którą odprawi o. Jan Andrzej Kłoczowski OP. Po Eucharystii zaplanowano koncert zespołu Perfugium. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o 17.00 w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II na ul. Bernardyńskiej 3.

"Kraków czyta Jana Pawła II" to projekt, którego celem jest ponowne odkrycie i zgłębienie nauczania Jana Pawła II i zauważenie jego ciągłej aktualności. W jego ramach nad fragmentami pism polskiego papieża podejmują dyskusję znane osoby z życia publicznego. Organizatorem cyklu jest Instytut Tertio Millennio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL