Nowy numer 38/2021 Archiwum

Czekając, aż przyjdzie...

Pod takim hasłem 15 grudnia odbędzie się tegoroczny, adwentowy dzień skupienia dla małżeństw bezskutecznie starających się o dziecko.

Zapraszają na nie Krajowe Duszpasterstwo Małżeństw Niepłodnych, krakowskie Stowarzyszenie "Abraham i Sara" oraz siostry nazaretanki, które - jak zawsze - nie tylko otworzą przed małżonkami drzwi swego klasztoru (ul. Nazaretańska 1), ale też wezmą potrzebujących duchowego wsparcia pod skrzydła swojej modlitewnej opieki. Jej owoce są wielkie, bowiem już niejedna para należąca do duszpasterstwa doczekała się upragnionego potomstwa, by teraz mówić, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

W programie dnia skupienia będą zarówno konferencje (wygłosi je ks. Bogusław Kastelik), jak i Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwo oraz prelekcje zaproszonych gości - Leszka Lachowicza, ginekologa androloga, który wyjaśni problem męskiej niepłodności, oraz Edyty Szklarz, psychoterapeutki, która podpowie, jak przetrwać święta Bożego Narodzenia. Dla małżeństw cierpiących z powodu niepłodności nie jest to łatwy czas, bo bliscy, często nieświadomie, zadają im ból, życząc, by w końcu pojawiło się dziecko...

Nie zabraknie też wspólnych posiłków (obiad i kolacja) i rozmów "od serca" - także indywidualnych z kapłanem, lekarzem i psychoterapeutką - oraz możliwości spowiedzi.

Zapisy trwają do 6 grudnia, a szczegółowe informacje można znaleźć na www.abrahamisara.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama