GN 50/2018 Archiwum

Był jego drugim domem

Przez pół wieku dyrygował Mieszanym Chórem Mariańskim. Bez zmarłego 21 listopada Jana Rybarskiego, wybitnego chórmistrza, organisty i kompozytora, trudno sobie wyobrazić życie muzyczne krakowskiego Kościoła.

Nie sposób wymienić wszystkich jego zasług. – Był człowiekiem instytucją, wywierającym ogromny wpływ na chóralistykę nie tylko Krakowa, lecz także całej Polski. Nie byłoby to możliwe bez znacznych umiejętności muzycznych i wielkiej charyzmy, niezbędnej w kierowaniu dużym zespołem śpiewaczym, jakim jest Chór Mariański, działający przy prowadzonej przez księży misjonarzy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Kierował nim dokładnie przez pół wieku – mówi Maciej Wojciechowski, reżyser i scenarzysta filmów o Kresach, wieloletni przyjaciel i dobrodziej chóru.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy