Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pluszaki na otarcie łez

Na oddział pediatryczny Szpitala im. Jana Pawła II w Nowym Targu trafiły artykuły szkolne zebrane w czasie akcji Miś Ratownik.

Tegoroczna akcja była kontynuacją ubiegłorocznej zbiórki pluszaków na rzecz jednostek PSP oraz OSP w rejonie Podhala.

- Tym razem naszą pomoc postanowiliśmy skierować do dzieci, pacjentów nowotarskiego szpitala. Cieszymy się, że mogliśmy liczyć na ofiarność uczestników X Memoriału Grzegorza Wesołowskiego, podczas którego rozpoczęliśmy zbiórkę, jak również dzieci ze szkół Orawy i Podhala - mówi Jakub Dyrcz, jeden z organizatorów akcji.

Do dzieci w nowotarskim szpital trafiły rzeczy szkolne, malowanki, kredki, puzzle. - Mamy nadzieję, że dla tych dzieci będzie to chociaż chwilowa odskocznia od choroby - dodaje Jakub Dyrcz.

Dyrekcja szpitala oraz pracownicy oddziału byli pod wrażeniem tego, jak wiele rzeczy udało się zebrać. - Przy segregowaniu oszacowaliśmy, że zebrane rzeczy są warte ok. 10 tys. zł. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, bo dzięki każdej małej cegiełce mogliśmy stworzyć tak duże dzieło - dodaje Kamil Bodzioch, koordynator zbiórki.

Organizatorzy zapewniają, że na kolejny rok mają nowe pomysły, a na planowany na listopad 2019 roku XI Memoriał Grzegorza Wesołowskiego zapowiadają kolejną akcję, Jaką? Dowiemy się już za niecały rok.

X Memoriał Grzegorza Wesołowskiego organizowany był na początku listopada. Zawodom w siatkówce, które upamiętniały zmarłego członka Grupy Apostolskiej Archidiecezji Krakowskiej, patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL