Nowy numer 38/2021 Archiwum

Maestro świętuje urodziny

Ennio Morricone, wybitny włoski kompozytor i dyrygent, 10 listopada skończył 90 lat. Podczas jubileuszowej trasy koncertowej wystąpi tylko w 5 miastach świata. Jednym z nich jest Kraków.

Wybór nie jest przypadkowy - podczas dotychczasowych trzech podwawelskich koncertów fani zawsze przyjmowali go bardzo ciepło, a ostatnio został zachęcony przez zachwyconą, ponaddziesięciotysięczną publiczność aż do trzech bisów.

"Byłem poruszony pasją do mojej muzyki i uznaniem przez polskich widzów podczas poprzednich wizyt" - mówił E. Morricone, dodając, że spodziewa się bardzo emocjonalnego i wyjątkowego wieczoru. "To dla mnie wielki zaszczyt móc występować dla polskiej publiczności. Każde spotkanie z nią było dla mnie niezwykłym doświadczeniem, które na zawsze zachowam w sercu" - zapewnił.

I tym razem maestro, wraz ze 160-osobowym składem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej i wspaniałym chórem, zabierze swoich fanów w muzyczną podróż po największych reżysersko-kompozytorskich duetach w historii kina. Na pewno nie zabraknie utworów ze ścieżki dźwiękowej do "Nienawistnej Ósemki" (muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych), "Misji", "Dawno temu w Ameryce” i wielu innych niezapomnianych obrazów. A warto przypomnieć, że E. Morricone napisał muzykę do ponad 500 filmów, współpracując z reżyserami włoskimi i z wielu innych krajów, w tym także z Polski (m.in. z Jerzym Kawalerowiczem przy "Maddalenie"). Stworzył również ścieżkę dźwiękową do opowiadających o Janie Pawle II filmów "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem".

Koncert odbędzie się 19 stycznia 2019 r. o godz. 20 w krakowskiej Tauron Arenie, a my mamy dla naszych Czytelników dwa podwójne zaproszenia od organizatora wydarzenia - JVS Group. By zdobyć pierwsze z nich, wystarczy do jutra, a więc do 7 grudnia do północy, przysłać na adres: krakow@gosc.pl e-mail zawierający imię, nazwisko, numer telefonu oraz odpowiedź na pytanie: "Gdzie dokładnie i z jakiej okazji w czerwcu 2007 r. Ennio Morricone wystąpił w Krakowie?".

Drugie podwójne zaproszenie rozdamy w konkursie, który na naszej stronie zostanie opublikowany 20 grudnia.

Konkursowy e-mail musi też koniecznie zawierać następującą klauzulę:

Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama