Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaśpiewają adwentowo

Wieczorem 7 grudnia rozpocznie się IX Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Kilkanaście chórów wystąpi w przesłuchaniach konkursowych i na koncertach.

To jedna z nielicznych w Europie międzynarodowych imprez chóralnych o tematyce adwentowej - poinformował Wojciech Pięta, współorganizator festiwalu.

W świątyniach krakowskich wystąpi 17 chórów z Polski, Czech, Litwy, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Rosji i Słowacji. Większość z nich weźmie udział w konkursie, w którym umiejętności poszczególnych zespołów oceniają jurorzy z kilku krajów, będący doświadczonymi chórmistrzami.

Festiwal rozpocznie się w piątek 7 grudnia o godz. 19 w kościele św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7) koncertem "Światło i Śpiew".

W sobotę 8 grudnia od godz. 11.30 do 13 i od godz. 15 w kościele Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52A) odbędą się przesłuchania konkursowe. Wieczorem zaś o godz. 19 będzie można posłuchać dwóch koncertów - "Światło i Śpiew" (kościół św. Katarzyny) oraz "Śpiewanie po Zmierzchu" (kościół Świętych Piotra i Pawła).

Festiwal zakończy się w niedzielę 9 grudnia o godz. 19.30 koncertem galowym w kościele św. Katarzyny

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalowe jest wolny. Szczegółowy program jest dostępny w internecie pod adresem www.christmasfestival.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL