Nowy numer 41/2019 Archiwum

Społeczne oddziaływanie św. Joanny

Pokażą, że Joanna Berettta Molla nie jest jedynie świętą z obrazka. Jutro w Krakowie odbędzie się konferencja analizująca jej oddziaływanie.

Ogólnopolska konferencja naukowa "Św. Joanna Beretta Molla. Komunikacja i oddziaływanie społeczne" zorganizowana przez ks. dr. hab. Roberta Nęcka, kierownika Katedry Edukacji Medialnej UPJPII rozpocznie się o godz. 9 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (ul. Bobrzyńskiego 10).

Wezmą w niej udział m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz znawcy biografii św. Joanny oraz mediów i komunikacji społecznej.

- Zafascynowała mnie jej postać, gdyż jest świętą na obecne czasy. Kobieta wykształcona, inteligentna, delikatna i stanowcza, niepozwalająca sobą poniewierać, umiejąca zatroszczyć się o swoją godność, dbająca o swój wygląd i urodę. Przeanalizowanie jej wizerunku medialnego oraz znaczenia w komunikacji społecznej może przynieść wiele pożytku - zaznaczył ks. dr. hab. R. Nęcek.

Tematami referatów konferencyjnych staną się m.in. analiza zawartości przekazów prasowych oraz internetowych dotyczących św. Joanny, a także przedstawienie aksjologicznych aspektów komunikacji medialnej w świetle przesłania św. Joanny.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny pod adresem: www.upjp2.edu.pl.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL