Podczas III Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych wyróżnienia odebrali ci, którzy działają na rzecz chorych i potrzebujących wsparcia.
Statuetki przyznawane przez małopolski oddział PFRON za wspieranie osób niepełnosprawnych - zarówno w ich zwykłej codzienności, jak i na gruncie artystycznym i kulturalnym - odebrali: Helena Maślany, prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych, Anna Szczepanik-Dziadowicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu (organizująca coroczny nowosądecki przegląd pieśni i piosenki patriotycznej), krakowskie Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa oraz krakowski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidzących i Słabowidzących.
Jak mówili organizatorzy spotkania, wszyscy jesteśmy tacy sami, choć tak naprawdę inni, dlatego tę inność musimy umieć szanować, by pięknie żyć. Wszyscy też powinniśmy pracować nad tym, by leczyć się z niepełnosprawności duchowej, która - gdy ćwiczy się wrażliwość serca - pozwala dostrzec potrzeby osób niepełnosprawnych.
W trakcie uroczystości, która odbyła się na scenie "Miniatura" Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, został też podsumowany i zaprezentowany udział osób niepełnosprawnych w całorocznych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na scenie wystąpili także podopieczni ŚDS w Żegocinie, którzy przygotowali spektakl "Nie idź, synku, na wojnę" opowiadający o bohaterskich dzieciach i młodzieży, broniących w 1918 r. Lwowa, oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidzących i Słabowidzących, którzy zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewu piosenek patriotycznych.
Wyświetlony został również krótki film o tematyce niepodległościowej zrealizowany przez Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDS w Gorlicach.
Galę uświetnił występ Kwartetu Smyczkowego "Forum Kwartet".