Nowy numer 38/2021 Archiwum

Choinka znów rozbłyśnie

Już w najbliższą sobotę, 15 grudnia, na placu przed oknem papieskim odbędzie się spotkanie dla dzieci pod hasłem "Przyjdź, Panie Jezu".

- Kochane dzieci! Każde z was myśli o choince i o dniu 24 grudnia, czyli o Wigilii domowej, kiedy wszyscy gromadzimy się przy świątecznym stole, śpiewamy kolędy, łamiemy się opłatkiem, otrzymujemy prezenty, a wielu z nas pójdzie na Pasterkę -  mówi abp Marek Jędraszewski na specjalnym filmie zamieszczonym na kanale archidiecezji krakowskiej.

Jak dodaje, czas Adwentu, kiedy to dzieją się różne ciekawe wydarzenia, jest okresem przygotowania do tego wspaniałego wieczoru. - Dlatego już teraz zapraszam was na spotkanie, które rozpocznie się w sobotę 15 grudnia o godz. 15.00 przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich, czyli na placu przy bazylice oo. franciszkanów. Będzie rozświetlona choinka, będą prezenty i śpiew kolęd - zachęca do udziału w wydarzeniu.

Najpierw zebrani zobaczą krótkie przedstawienie. Później zaplanowano koncert zespołu "Moja Rodzina", który nie tylko gra muzykę chrześcijańską, ale też ewangelizuje głosząc świadectwo podczas wielu projektów i festiwalu. W 2015 r. zespół wziął też udział w VIII Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii.

O godz. 16.30 na scenie pojawi się metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, który zapali światełka na udekorowanej choince. Sygnał do tego da Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa, który wykona "Fanfarę Honorową". Chwilę później św. Mikołaj zacznie rozdawać najmłodszym drobne upominki.

Choinkę, blisko 20-metrową jodłę, przywieźli leśnicy z Nadleśnictwa Nawojowa (a dokładnie z miejscowości Maciejowa, w gminie Łabowa). Wybrali drzewo pachnące nowosądeckimi lasami, o pięknej, rozbudowanej koronie, grubym, gęstym i lśniącym igliwiu oraz nienagannej wręcz sylwetce.

Na spotkanie, rzecz jasna, zaproszeni są także dorośli.

Wydarzeniu patronuje m.in. Gość Krakowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama