Nowy numer 23/2023 Archiwum

Ks. Franciszek Ślusarczyk prosi o modlitwę

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni i proszę o modlitwę" - napisał ks. Franciszek Ślusarczyk w krótkim oświadczeniu po swojej rezygnacji.

Ksiądz prałat Ślusarczyk przekazał oświadczenie, w którym przeprasza i prosi o modlitwę. "Bóg jest Miłością! On jest niezawodnym źródłem nadziei, dlatego wyrażam wdzięczność dla Ojca Świętego Franciszka, który przyjął moją pokorną prośbę o zwolnienie mnie z urzędu biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej" - napisał duchowny.

Podziękował za "liczne wyrazy solidarności i życzeń". "Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni tą rezygnacją" - napisał.

Jednocześnie zadeklarował, że pragnie na miarę swoich sił nadal służyć swojej diecezji i Kościołowi pod opieką Jezusa Miłosiernego. "Dlatego serdecznie proszę o modlitewne wsparcie. Niech imię Pana będzie błogosławione!" - zakończył.

Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej w poniedziałek 3 grudnia. Dziś metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił komunikat, w którym poinformował, że biskup nominat zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich.

Po ogłoszeniu nominacji ks. Ślusarczyk mówił dziennikarzom, że posługa wobec ludu Bożego zawsze wiąże się z radością dzielenia Dobrą Nowiną, która człowiekowi współczesnemu jest bardzo potrzebna. Podkreślał, że każdy kapłan jest przede wszystkim sługą Bożego Miłosierdzia.

"Miejscem kapłana jest konfesjonał, ołtarz i szkoła, i wszędzie tam kapłani są przede wszystkim sługami Bożego Miłosierdzia" - mówił kapłan. Przyznawał też, iż ma świadomość, iż zadania, do których został powołany, przerastają go. "Nikt nie jest godzien, by je podejmować, ale nasza nadzieja jest w miłosierdziu Boga" – powiedział.

Podkreślał także, że tajemnica Bożego miłosierdzia jest mu szczególnie bliska. "Pełnię posługę jako misjonarz miłosierdzia. Brama Miłosierdzia ciągle jest w Łagiewnikach otwarta. Pielgrzymi przez nią przechodzą i mogą tego miłosierdzia doświadczyć poprzez sakrament spowiedzi, posługę Słowa i ufną modlitwę w kaplicy Wieczystej Adoracji” – mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast