Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mottem jest wyraz "Solidarność" przejdź do galerii

Nowotarżanie pamiętali o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia odbyły się uroczystości rocznicowe.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele św. Katarzyny nieopodal nowotarskiego Rynku. - Trzeba pamiętać o tamtych wydarzeniach. To dla nas wyzwanie, którego mottem jest wyraz "Solidarność" i zawołanie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, aby zło dobrem zwyciężać. Nie dopuśćmy też do sytuacji, aby kiedykolwiek Polak stanął przeciwko Polakowi - mówił ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

Liturgię uświetnili członkowie nowotarskiego oddziału NSZZ "Solidarność". Przedstawiciel związku w procesji z darami przyniósł publikację pt. "Popiełuszko". Były liczne delegacje pocztów sztandarowych szkół, urzędów, organizacji wojskowych i grup rekonstrukcyjnych, Związku Podhalan.

Ostatnim punktem w programie obchodów rocznicy wybuchu stanu wojennego była modlitwa przy Krzyżu Katyńskim, który stoi na zewnątrz świątyni. W czasie apelu wspomniano wszystkich, którzy domagali się wolnej ojczyzny albo polegli w walkach za Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy Krzyżu Katyńskim, wśród nich była delegacja magistratu na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą. Uczestnicy wydarzenia utworzyli także krzyż z małych zniczy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL