Nowy numer 38/2021 Archiwum

Bądź twórczy i... pomagaj!

Trzy domy i trzy formy pomocy - Fundacja "Malak" zachęca do udziału w adwentowej akcji 3D. Można wylicytować pandę o. Adama Szustaka i pomóc potrzebującym.

Trójwymiarowa akcja charytatywna została zorganizowana z myślą o trzech domach, którym można pomóc na trzy różne sposoby.

Pierwszy dom to kościół w Camp Vista w USA. Spłonął on doszczętnie w październiku. Ojciec Szustak OP wielokrotnie jeździł tam na rekolekcje. - To jedno z najświętszych miejsc, jakie znam. Dokonuje się tam masa nawróceń. Pan Bóg działa tam z mocą - wyjaśnia dominikanin, dodając, że jest to miejsce bliskie jego sercu i całej Polonii amerykańskiej. Decyzja o odbudowie drewnianej kaplicy w jej pierwotnym kształcie zapadła, ale potrzebne są pieniądze na zrealizowanie tego planu.

Drugi dom, któremu trzeba pomóc, to schronisko dla osób bezdomnych i w trudnej sytuacji życiowej w Zielonej Górze. Dach nad głową znalazło tam 20 potrzebujących, którym oferowana jest kompleksowa pomoc: od całodobowego schronienia, poprzez produkty spożywcze, materialne, higieny osobistej, aż do specjalistycznej pomocy terapeutów, prawników, księży. Fundacja pomaga podopiecznym w wychodzeniu z kryzysu bezdomności. W planach jest również otwarcie schroniska dla chorych i niepełnosprawnych bezdomnych.

Trzecim domem jest Dom Dziecka "Słoneczna Polana" w Łodzi. Ma pod opieką kilkanaścioro wychowanków. Sześcioro z nich, w wyniku traumy doświadczonej w rodzinach dysfunkcyjnych, potrzebuje regularnej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej. Są to dzieci w wieku od 8 do 15 lat. - Te dzieci potrzebują pomocy terapeutycznej, bo przeszły w swoim życiu koszmary - opowiada zakonnik. Skromny budżet domu dziecka nie wystarczy, by im pomóc, dlatego potrzebne są pieniądze, dzięki którym dzieci wrócą do równowagi po dramatycznych przejściach. - Potrzeba więc domu Bożego, domu dosłownego i domu wewnętrznego, czyli zbudowania siebie - podsumowuje o. Szustak i zapewnia, że zebrane pieniądze w całości trafią do potrzebujących.

Niebawem też zostanie uruchomiona aukcja na Charytatywni Allegro. Ojciec Szustak przeznaczy na nią pandę, z którą ostatnio jeździł po świecie, i kilka innych gadżetów.

Każdy może pomóc w trojaki sposób: przekazując darowiznę na konto Fundacji "Malak", ofiarowując post w intencji potrzebujących i modląc się w intencji osób, którym udzielane jest wsparcie. "Bądź twórczy!" - apelują organizatorzy akcji 3D.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.fundacjamalak.pl. Do tej pory, jak poinformowała Agnieszka Mazurek z Fundacji "Malak", udało się zebrać 201 172,06 zł.

Fundacja "Malak" to organizacja non profit, której pomysłodawcą był o. Adam. Od 2012 r. organizuje rekolekcje, wieczory uwielbienia, konferencje, spotkania i akcje charytatywne. Patronem fundacji jest św. Jacek, a dominikański charyzmat głoszenia "wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby" jest jej bardzo bliski. Od lat współpracuje z o. Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem OP, którzy sprawują opiekę duchową nad organizowanymi wydarzeniami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama