Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wigilia z o. Pio

Trwa zbiórka pieniędzy na organizację kapucyńskiej wieczerzy wigilijnej dla osób bezdomnych, ubogich i samotnych.

Co roku 24 grudnia w klasztorze braci kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie do wigilijnego stołu zasiada około 250 osób. Uroczystość wraz z braćmi organizuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Podczas spotkania podawane są tradycyjne potrawy - czerwony barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, ryba z ziemniakami, a na koniec coś słodkiego. Wydarzenie organizują kapucyńscy klerycy, pracownicy oraz wolontariusze Dzieła, a większość potraw przygotowuje prowadzona przez siostry felicjanki Kuchnia Społeczna im. s. Samueli. Każdy z przybyłych gości otrzyma także paczkę z żywnością i upominkiem na pozostałe świąteczne dni.

Jak jednak podkreśla br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor Dzieła, dla najuboższych najważniejsza jest obecność drugiego człowieka. Zaznacza, że w Wigilię samotność dokucza najbardziej.

- Każdy, kto może, spędza ten dzień z bliskimi, a osoby bez domu często nie mają nikogo, do kogo mogłyby pójść, połamać się opłatkiem czy pośpiewać kolędy. Dlatego dajemy czas i przestrzeń na to, by także najubożsi poczuli się jak w domu i spędzili wigilijny wieczór w atmosferze ciepła, akceptacji i radości z Bożego Narodzenia - tłumaczy zakonnik.

Przygotowanie do kapucyńskiej wieczerzy idą pełną parą i wciąż można je wesprzeć. Chętni mogą to zrobić poprzez wpłacenie darowizny.

Szczegóły na www.dzielopomocy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama