Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pokochał krakowską publiczność

Już za niespełna miesiąc Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arenie. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten koncert.

Ten wybitny włoski kompozytor i dyrygent pod Wawel przyjedzie po raz trzeci i tym razem ma ku temu bardzo ważny powód - 10 listopada skończył 90 lat i postanowił, że podczas jubileuszowej trasy koncertowej odwiedzi zaledwie 5 miast świata. Jednym z nich jest Kraków. Mocno wierzy, że i tym razem publiczność dopisze (na ostatnim koncercie obecnych było aż 10 tys. osób) i przyjmie go bardzo ciepło.

Maestro ma bowiem w sercu i w pamięci poprzednie występy w Polsce, w tym Krakowie, i za każdym razem zachwycał się tym, że słuchacze tak dobrze znają jego twórczość i nie chcą wypuścić go ze sceny. Jak przekonuje, móc wrócić do naszego kraju to dla niego zaszczyt i przyjemność.

Mistrz wystąpi 19 stycznia 2019 r. w Tauron Arenie w towarzystwie 160-osobowego składu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej i wspaniałego chóru. Wspólnie zabiorą oni słuchaczy w muzyczną podróż po największych reżysersko-kompozytorskich duetach w historii kina. Nie zabraknie utworów ze ścieżki dźwiękowej do "Nienawistnej ósemki", "Misji' i wielu innych filmów - wszak E. Morricone napisał muzykę do ponad 500 filmów (m.in. do opowiadających o Janie Pawle II filmów "Karol. Człowiek, który został papieżem" i "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem"). Współpracował też z tak wieloma artystami, że trudno ich wszystkich policzyć.

Bilety na koncert, który rozpocznie się o godz. 20, można kupić m.in. na www.jvxgroup.cz i na www.e-bilet.pl, a my mamy dla naszych Czytelników obiecane kilka tygodni temu drugie podwójne zaproszenie na to wydarzenie od organizatora - JVS Group. By je zdobyć, wystarczy do jutra, a więc do 21 grudnia do północy, przysłać na adres: krakow@gosc.pl e-mail zawierający imię, nazwisko, numer telefonu oraz odpowiedź na pytanie: "Kto był pierwszym nauczycielem muzyki Ennia Morricone i ile lat miał maestro, gdy zaczął komponować?".

Konkursowy e-mail musi też koniecznie zawierać następującą klauzulę:

Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama