Nowy numer 31/2021 Archiwum

Duchowe szusowanie

O tężyznę zarówno ciała, jak i ducha będzie można po raz kolejny zadbać podczas wyjątkowej propozycji franciszkanów z Krakowa zatytułowanej RekoSKI.

Wydarzenie to cykl specjalnych sportowych rekolekcji, które mają stanowić ciekawą propozycję ferii zimowych dla młodych. - Wciąż pamiętamy słowa papieża Franciszka, który zachęcał nas, by zejść z kanapy. To właśnie dlatego w czasie naszych wyjazdów łączymy troskę o ducha z troską o ciało - wyjaśnia o. Łukasz Buksa OFM, pomysłodawca projektu.

Każdy dzień RekoSKI zaczyna się Eucharystią z konferencją, która wprowadza uczestników w tematykę duchowych rozważań. Potem przychodzi czas na trening fizyczny.

- Mamy 4-godzinny czas szusowania. Po nim następuje toaleta i obiadokolacja. Dzień kończymy blokiem modlitewnego czuwania - nauką śpiewu, konferencją, pracą w grupach oraz adoracją Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą, uwielbienia czy modlitwą ciszy. Czyli też szusowaniem, ale duchowym - podkreśla o. Buksa.

Co ważne, wcale nie trzeba umieć jeździć na nartach czy snowboardzie, by wziąć udział w rekolekcjach. - Na stoku na naszych uczestników czeka profesjonalna kadra instruktorska, która tych umiejętności uczy lub pomaga je doskonalić, w zależności od potrzeb. Więc nie trzeba się bać, ale po prostu zgłaszać się - zachęca zakonnik.

W ubiegłym roku we wszystkich turnusach wydarzenia wzięło udział łącznie ponad 300 osób. Temat przewodnim tegorocznej edycji RekoSKI są słowa: "Bogu dzięki". Szczegółowe informacje o datach turnusów oraz formach zgłoszenia dostępne są pod adresem www.braciamniejsi.pl/mlodziez oraz na facebookowej stronie wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama